Działanie botoxu

Botox w Krakowie to jeden z popularniejszych zabiegów nietylko dla kobiet
Botox w Krakowie to jeden z popularniejszych zabiegów

Zabiegiem, który ma powszechne zastosowanie w medycynie, nie tylko estetycznej jest botox. Kraków jest miastem, gdzie zabieg ten stosowany jest ponadto w neurologii, czy okulistyce. To właśnie zastosowanie w tych dziedzinach dało początek wykorzystywania botoxu do usuwania zmarszczek i przeciwdziałania ich ponownemu powstawaniu. Jeden z gabinetów wykonujących botox w Krakowie scmestetic.pl/nasze-uslugi/medycyna-estetyczna/botox/ , potwierdza swoim działaniem słuszność tego stwierdzenia.

Jaka dawka botoxu jest wystarczająca?

Dawka botoxu, która jest stosowana w medycynie estetycznej jest wielokrotnie niższa od tej stosowanej w innych dziedzinach medycyny. Jest oczywiście dawką w pełni bezpieczną, pod warunkiem, że jest podawany pod kompleksową kontrolą lekarza. Dawka botoxu, podawana pacjentowi jest dobierana indywidualnie.

Uzależniona jest od:

  • kondycji mięśni twarzy,
  • głębokości zmarszczek,
  • oczekiwań.

Aplikowana toksyna jest poddawana odpowiedniej obróbce, dzięki czemu zapewnione jest bezpieczeństwo jej zastosowania. Efektem botoxu jest ograniczenie mimiki górnych partii twarzy, bez wpływu na kształt twarzy. Zabieg botoxu często mylony jest z wypełniaczami, potrafiącymi zniekształcić wybrane partie ciała zamiast je uwydatnić, czy poprawić.