Plenerowa sesja ślubna

Plenerowa sesja ślubna

Sesja plenerowa w czasie ślubu jest niezwykle ważna. Stanowi ona ozdobę każdego albumu ślubnego. Specjalistów z Radomia zajmujących się wykonywaniem między innymi zdjęć plenerowych znajdziemy w sieci, Sprawdź tutaj – fotografia ślubna radom.

Udana sesja plenerowa

A. Sesja plenerowa wykonywana jest najczęściej w ciekawym otoczeniu. Mogą to być ruiny zamkowe, a także ogród botaniczny, park miejski, czy też miejsce, ważne dla pary młodej z tego względu, że właśnie tam się poznali.

B. Plenerowa sesja odbywa się na ogół w innym dniu niż ślub, dzięki czemu można się do niej przygotować. Państwo młodzi ubrani są w eleganckie stroje. Mężczyzna ma na sobie garnitur, kobieta zaś suknię ślubną.

C. Bardzo ważne w takiej sesji jest wykorzystanie otoczenia. Oczywiście para młoda musi stanowić centralny punkt fotografii, ale na zdjęciach musi być widoczne ciekawe tło. Dobrze jeżeli wybierzemy słoneczny dzień na wykonywanie zdjęć.

D. Może to znacząco poprawić ich klimat. Jak każda fotografia, tak również ta plenerowa wymaga od specjalisty dużych umiejętności technicznych, a także sporej wiedzy.

Specyfika zdjęć plenerowych

Kamil: „Wykonując zdjęcia w plenerze zdaję sobie sprawę, że nie zawsze warunki będą idealne. Zdjęcia na przykład w studio są wykonywane zarówno na wybranym przeze mnie tle, a także w świetle które określam samodzielnie. Natomiast sesja plenerowa jest dużo bardziej wymagająca. Nie rzadko mamy do czynienia ze zmiennymi warunkami. Może się zdarzyć, że nie będzie słońca, a także, że spadnie gwałtowny deszcz. Problemem jest również wiatr. Podczas sesji plenerowej istnieje także ryzyko, że wszystko zostanie zepsute przez osoby postronne, które mogą wchodzić w kadr psując dobre ujęcia. Można oczywiście wybierać na zdjęcia plenerowe odosobnione miejsce, a także wynajmować odpowiednie obiekty, ale nie zawsze jest to możliwe. Zdjęcia oczywiście dzięki tej zmienności mogą wyjść dużo bardziej naturalnie, ale wymaga to znacznie więcej pracy. Na ogół staram się porozumieć z parą młodą w kwestii ich oczekiwań. Być może mają swoje preferencje dotyczące zdjęć. Wiele osób ceni na przykład zdjęcia w otoczeniu zieleni, lub zdjęcia w architekturze miejskiej. Otwarcie na propozycje klientów to klucz do sukcesu”.

Poprawa jakości zdjęć

Nawet jeżeli zdjęcia plenerowe nie wyjdą takie jakie sobie wymarzymy, bez trudu można poprawić ich jakość. Dobry fotograf doskonale posługuje się także oprogramowanie graficznym, które zmieni nie tylko kolorystykę, nasycenie, ale także wykadruje zdjęcia. Niezbędny jest do tego odpowiednie komputer, a także właściwy program. Zdjęcia muszą być wykonane w dużej rozdzielczości, a podczas ich obróbki należy uważać, aby nie stracić niczego z jakości.

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

Fotograf ślubny, szczególnie taki, któremu chcemy zlecić zarówno sesję plenerową, jak i zdjęcia reportażowe, musi posiadać niezbędne doświadczenie. Nie może być to osoba przypadkowa. Zdjęcia ślubne powinny być unikatowe i wyjątkowe. Warto poszukać odpowiedniego fachowca w internecie. Obecnie istnieje wiele stron na których ogłaszają się najlepsi specjaliści. Dobrze jeżeli fotograf posiada własną stronę z rekomendacji zadowolonych klientów, a także z portfolio.

Elementy dobrego portfolio

Dobre portfolio rozpoznamy już na wstępie po ilości zdjęć. Jeżeli jest ono za duże, to stanowi poważną wadę. Świadczy o braku obiektywizmu fotografa. Właściwie skomponowane portfolio zawiera jedynie dwadzieścia zdjęć, wykonanych różnymi technikami. Zdjęcia muszą być nienaganne technicznie, ale może się tam znaleźć także kilka improwizowanych i bardziej spontanicznych. Zbyt duże i monotonne portfolio jest złą reklamą umiejętności specjalisty i takich osób musimy się wystrzegać.