Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Popularne zabiegi medycyny estetycznej

Branża medyczna specjalizująca się w zabiegach estetycznych zyskuje coraz większą popularność w obecnym świecie. Ludzie dążą do tego, aby dobrze się prezentować i żyć w zgodzie ze swoim wyglądem, który może dodać im pewności siebie. Dziś przedstawimy Wam kilka najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, na które według dostępnych statystyk decyduje się największa część polskiego społeczeństwa. Zapraszamy do lektury!

Medycyna estetyczna daje ludziom szansę na skuteczne pozbycie się urodowych defektów. Nie wszystkie zabiegi, które wykonujemy w swojej pracy są inwazyjne. Wręcz przeciwnie! Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów szukając coraz to nowszych rozwiązań, które mogą stać się skuteczną alternatywą dla klasycznych i przeprowadzanych do tej pory zabiegów chirurgicznych”

Botoks, czyli najpopularniejszy sposób walki z upływającym czasem

To, co szczególnie demotywuje w dążeniu do doskonałego wyglądu to nieubłaganie upływający czas i idący za nim proces starzenia się. Obecnie jednak nie trzeba godzić się na:

  • uporczywe zmarszczki,
  • bruzdy
  • i inne niedoskonałości.

Od wielu lat w polskich gabinetach medycyny estetycznej popularyzowany jest zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej, zwanej inaczej botoxem.

Eksperci zgodnie potwierdzają, że najczęściej stosuje się go do wygładzania zmarszczek zlokalizowanych w górnej części twarzy:

  • poprzecznych linii na czole,
  • kurzych łapek
  • oraz lwich zmarszczek pomiędzy brwiami.

 

Efekt zabiegu utrzymuje się zwykle do pół roku. Istotą skuteczności jego działania jest doprowadzanie do czasowego sparaliżowania mięśni odpowiedzialnych za zmarszczki. Skóra wygładza się i regeneruje.

Kolejnym, równie popularnym zabiegiem jest mezoterapia osoczem bogato płytkowym

Popularnie zabieg ten w kręgach medycyny estetycznej zwany jest wampirzym liftingiem. Od pacjenta pobiera się krew a następnie filtruje się ją w celu uzyskania czystych płytek krwi. Te wstrzykuje się w miejsca dotknięte procesem starzenia się. Dzięki zabiegowi skóra zaczyna wykazywać większą możliwość autoregeneracji. Zabieg mezoterapii przy użyciu osocza bogato płytkowego przeprowadzany jest w specjalistycznych gabinetach, do których należy SCMestetic. Zajmują się tym lekarze medycyny estetycznej. Pacjentów uczula się, aby pod żadnym pozorem nie dali skusić się niskim cenom i usłudze wampirzego liftingu świadczonej w niewyspecjalizowanym salonie kosmetycznym.

Czy zabieg ten jest bezpieczny?

Zdecydowanie tak! Krew pochodzi bezpośrednio od pacjenta poddawanego zabiegowi, dzięki czemu nie istnieje ryzyko wystąpienia żadnych reakcji alergicznych. Jest to doskonała metoda walki z drobnymi zmarszczkami. Skóra staje się ujędrniona i elastyczna. Lekarze specjalizujący się w przeprowadzaniu zabiegów medycyny estetycznej jednoznacznie twierdzą, że osocze bogato płytkowe to doskonałe odkrycie współczesnej medycyny.

Nici liftingujące – sposób na gładką twarz

Obecnie coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej wprowadza do swojej oferty zabieg niwelowania zmarszczek nićmi PDO. Są one wykonane z kwasu glikolowego oraz polimlekowego. Zabieg ten stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego, inwazyjnego liftingu. Polega na wykonaniu drobnych nacięć skóry i wprowadzeniu do jej wewnętrznych warstw specjalnych nici, które:

  • napinają cerę
  • i wygładzają zmarszczki.

Lifting nićmi przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Medycyna estetyczna daje nam ogromne możliwości walki o piękny, zdrowy i młody wygląd. Statystyki pokazują, że nie stronimy od poddawania się tym zabiegom i coraz chętniej się na nie decydujemy – jesteśmy bowiem świadomi tego, że piękny i zadbany wygląd to furtka do „lepszego jutra”.